Historie

Majitelka hotelu Ing. Věra Pavlíková od dětství chovala a zachraňovala kočky ve svém okolí. Hotel pro kočky se rozhodla realizovat, protože žádný jiný kočičí hotel nesplňoval její náročné požadavky k ubytování její vlastní kočky. Od roku 2008 úspěšně provozovala Hotel pro kočky Trubská v obci Trubská u Berouna. V roce 2016 přestěhovala tento hotel do nové budovy v klidné obci Brandýsek, v blízkosti letiště a Prahy. Jméno Trubská, jako dobře zavedená značka, už hotelu zůstalo. Projekt nového hotelu v Brandýsku byl vytvořen přesně na míru náročným chlupatým klientům a s využitím letitých zkušeností s chovem koček a provozování hotelu v Trubské.

Hygiena

V hotelu je kladen velký důraz na hygienu, všechny používané materiály jsou omyvatelné a dezinfikovatelné (včetně speciálního nátěru na zdech). Samozřejmostí je celková dezinfekce pokojíčku po odchodu kočky, včetně textilií a všech ostatních kočičích potřeb.

Navíc se v hotelu využívá i parní čistič a germicidní lampa s UV zářením, která hubí bakterie, viry, plísně a mikroorganismy. Součástí hotelu je také izolační místnost, která umožňuje izolaci kočičky, u které je podezření na infekční onemocnění nebo s neplatným očkováním.

Provoz kočičího hotelu je schválen a dozorován krajskou veterinární správou. Teplotní pohodu kočiček zajišťuje po celý rok podlahové topení a klimatizace.

Veterinární péče

Základní veterinární péče je zajištěna veterinou v Brandýsku, která je vzdálená 250 m od hotelu. Paní doktorka MVDr. Petra Šulha  nemá problém kvůli některým zákrokům dojít i do hotelu, aby se kočka nestresovala přesunem. V případě složitých případů, kdy je nutná laboratoř nebo rentgen, dojíždíme na její kliniku v Kladně.

Pomoc kočkám bez domova

Majitelka hotelu se snaží zlepšovat život koček, které zatím neměly štěstí a nemají svůj domov. Podporuje spolek Pozor kočka!, který se stará o ztracené, opuštěné a v minulosti týrané kočky. V kočičím hotelu je vždy rezervované minimálně jedno depozitní místo pro opuštěnou kočičku, která zde čeká na svůj nový domov. Tato kočka samozřejmě vždy plně splňuje všechny podmínky k ubytování v hotelu.

V roce 2011 se Věra Pavlíková připojila do týmu Kočičího přání, největší online akce na podporu koček bez domova a zde již pravidelně každoročně pomáhá realizačnímu týmu.